ارائه ۲۵ هزار خدمت در دفاتر قضایی الکترونیک آذربایجان غربی

۱
(۱)

به گزارش اورمیه خبرلری رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در همایش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی استان گفت : استفاده از فضای مجازی در زمینه های مختلف قضایی موجب سهولت در نظارت ، ارزیابی و رسیدگی قضایی به پرونده ها شده است که یکی از نتایج مثبت آن کاهش میزان مراجعات به دستگاه قضایی و ابلاغ الکترونیکی قرارهای قضایی است .

 

?گروسی در ادامه صحبت های خود بیان داشت ۲۵ هزار خدمت قضایی در ۶ ماهه اول سال جاری از طریق خدمات الکترونیک قضایی به مردم ارائه شده است که قطعا در امور کلی جامعه و خصوصا مراجعین این امر تاثیر مثبت و مطلوبی داشته است چرا که هم بسیاری از هزینه ها را کاهش داده است و هم از هدر رفت اوقات مراجعین جلوگیری کرده است .

 

?رئیس کل دادگستری استان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر بکارگیری ابزارهای لازم در تحول قوه قضائیه تصریح کرد که الکترونیکی شدن رسیدگی ها در سند تحول دستگاه قضایی استان جایگاه ویژه ای خواهد داشت و تلاش مسئولین عالی قضایی کشور الکترونیکی کردن کلیه مراحل رسیدگی و محاکمه می باشد .

 

?این مقام قضایی افزود یکی از بارزترین کارکردهای الکترونیکی شدن امور ، مقابله با فساد و جلوگیری از اطاله دادرسی است و چنانچه تحولات در زمینه فناوری به صورت مطلوب و بهینه و با برنامه ریزی دقیق باشد آثار و نتایج خوبی در جامعه خواهد داشت .

 

چقدر این خبر برای شما کاربرد داشت؟

لطفا از طریق ستاره به این خبر امتیاز بدید.

متوسط امتیازات: ۱ / ۵. تعداد امتیازات: ۱

تاحالا کسی امتیازی نداده شما اولین باشید!

پاسخ به دیدگاه:

دیدگاه خود را وارد کنید
نام: