داماد مجاهد نستوه آذربایجان: آیت ا… حسنی یک راه و یک مکتب است

۱
(۲)

داماد مجاهد نستوه آذربایجان:
آیت ا… حسنی یک راه و یک مکتب است
داماد مجاهد نستوه آذربایجان، آیت ا… حسنی، با بیان اینکه امروز به مناسبت سالروز قیام مسلحانه دوم بهمن که به نام آیت ا… حسنی در سراسر میهن اسلامی نامگذاری شده است، گرد هم جمع شده ایم، اظهار کرد: حاج شیخ غلامرضا حسنی یک راه و یک مکتب است که تمام شدنی نیست.
ایرج وحید افشار در حاشیه مراسم گرامیداشت یاد و خاطره امام جمعه سابق ارومیه با اشاره به ویژگی های اخلاقی ایشان گفت: آیت ا… حسنی مردی شجاع از جنس شجاعت امیرالمومنین و عاشق شهادت، از جنس سیدالشهدا بود.
وی افزود: مجاهد نستوه آذربایجان، در طول زندگانی سرتاسر ایثار و فداکاری خود، همواره مخالف برادر کشی و قوم کشی بود که در این راستا فعالیت های بسیاری را انجام داد.
وی خاطرنشان کرد: ترس در وجود حاج شیخ غلامرضا حسنی بی معنا بود همچنان که ایشان اولین جنگ مسلحانه علیه رژیم طاغوت را از سال ۱۳۴۲ آغاز و در ۲ بهمن ۱۳۵۷ علنی کردند و اولین بسیجی بودند که به فرمان امام لبیک گفتند و بسیج را در استان سازماندهی کردند.
وحید افشار تصریح کرد: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، خط پایان مجاهدت های بی دریغ ایشان نبود و بعد از پیروزی انقلاب نیز ایشان در ساماندهی و تثبیت انقلاب در سراسر کشور و به ویژه آذربایجان نقش بسزایی داشتند که همواره مورد تکریم و تجلیل رهبر معظم انقلاب قرار می گرفتند.
وی با بیان اینکه مرحوم آیت ا… حسنی همواره بر کار و تلاش تاکید می کرد گفت: تمامی ۹ فرزند ایشان در حال حاضر در کارهای تولیدی، از قبیل کشاورزی، باغداری و دامداری فعالیت می کنند و هیچ یک عنوان شغلی دولتی ندارند.
داماد آیت ا… حسنی اذعان کرد: همچنان که راه شهید حاج قاسم سلیمانی با شهادت به پایان نمی رسد، راه حاج شیخ غلامرضا حسنی نیز بعد از وفات ایشان به آخر نرسیده بلکه بیش از پیش قوت گرفته و ضرورت دارد که این راه برای نسل جدید انقلاب تبیین شود.
وی افزود: ضروری است از مردان متعهد و لایق که امروز هستند یاد کنیم و یادشان را گرامی بدایم مردانی همچون حاج محمد حضرت پور شهردار خط شکن ارومیه و پدر استان آذربایجان غربی مردی که بسیاری از محال ها و نشدنی ها را شدنی کرد و همیشه یار و یاور ولایت و مردم استان آذربایجان غربی است.
وحیدافشار در خاتمه افزود: به طوری که در وصیت نامه حضرت آیت ا… حسنی آمده است عبدالحق حسنی فرزند برومند ایشان به عنوان ولی و وصی مجاهد نستوه معرفی شده که وی تاریخ گویای انقلاب و جنگ تحمیلی و پدر گرامیشان است.

چقدر این خبر برای شما کاربرد داشت؟

لطفا از طریق ستاره به این خبر امتیاز بدید.

متوسط امتیازات: ۱ / ۵. تعداد امتیازات: ۲

تاحالا کسی امتیازی نداده شما اولین باشید!

پاسخ به دیدگاه:

دیدگاه خود را وارد کنید
نام: