? | ظهر امروز | دیدار اعضای هیأت نظارت بر انتخابات استان و مسئولین ستاد اجرایی دفتر نظارت و انتخابات شورای نگهبان در آذربایجان غربی با حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه

۳
(۲)

◾️به گزارش اورمیه خبرلری به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ؛ حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در دیدار اعضای هیأت نظارت بر انتخابات استان و اعضای ستاد اجرایی دفتر نظارت و انتخابات شورای نگهبان در آذربایجان غربی با توجه به نزدیک شدن ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی و ثبت نام کاندیداهای مجلس گفت : تلاش کنید در این ایام که کار نظارت بر ثبت نام و تأیید صلاحیت های نامزد های انتخابات مجلس را بر عهده دارید خدا ترسی و تقوا را در وجود خود تقویت کنید و بدانید اگر معیار و میزان در تمامی کارها تقوا و خداترسی باشد در دنیا و آخرت موفق و سعادتمند خواهید بود .

 

?وی افزود : تلاش کنید کارهایتان را برای رضای خداوند انجام دهید و خلوص در عمل را در خود تقویت کنید ، در این صورت است که تمامی کار و تلاشتان عبادت محسوب شده و ثواب اخروی و سعادتمندی را کسب خواهید کرد فلذا رضایت الهی را در تمامی شئون زندگی شرط مسلم کارهای خود قرار دهید.

 

?سید مهدی قریشی در بخش دوم سخنان خود شورای نگهبان را آبروی نظام خوانده و گفت : مراقب باشید نهاد مقدس شورای نگهبان در کشور با عملکرد نادرست و تصمیمات اشتباه خدشه دار نشود و در این زمینه همه تلاش خود را بکار بگیرید تا قانون بصورت کامل و درست انجام بپذیرد .

 

?وی خاطرنشان کرد :انتخاب و رأی مردم حق الناس است و حضور حداکثری مردم در انتخابات یکی از مهمترین مسائل مربوط به شورای نگهبان است فلذا تلاش کنید کارها و تصمیماتتان باعث افزایش مشارکت و اعتماد بیش از پیش مردم در انتخابات باشد .

 

?امام جمعه ارومیه در ادامه سخنان خود به استحکام و قاطعیت در تصمیم گیری هیأت نظارت بر انتخابات مجلس در خصوص تأیید و یا رد صلاحیت کاندیداها تأکید کرده و گفت : انتظار داریم با مطالبه از مسئولین ارشد و تصمیم گیری قاطع در مورد افراد با بررسی کامل صلاحیت های قانونی آنان تصمیم نهایی در مورد صلاحیت کاندیداها گرفته شود و بگونه ای نباشد که تأیید صلاحیت افراد در ساعات پایانی باعث تبلیغ افراد شود و یقینا این سوء اقدامات باعث بی اعتمادی مردم خواهد شد.

 

?وی به ضرورت اطلاع رسانی و شفافیت فعالیت های هیأت بازرسی و نظارت بر انتخابات در جریان تأیید صلاحیت افراد تأکید کرده و گفت : تلاش کنید عملکرد شفاف و قانونی خود را در بررسی صلاحیت های افراد و دلایل رد یا تأیید صلاحیت ها را با رعایت حفظ آبروی آنان به مردم گزارش دهید تا مردم شناخت کافی از عملکرد شورای نگهبان داشته باشند و در این راستا از ظرفیت صدا و سیما نیز میتوانید بخوبی بهره مند شوید.

 

?نماینده مقام معظم رهبری در استان با بیان اینکه مجلس و نمایندگان عصاره فضائل ملت هستند گفت : در تأیید صلاحیت افراد لازم است دقت بسیار زیادی شود چرا که راهیابی افراد بدون صلاحیت و کاردانی لازم باعث تصمیم گیری های غیر کارشناسانه و سلب اعتماد عمومی در جامعه خواهد شد.

 

?وی در بخش پایانی سخنان خود برای برگزاری با شکوه و پر شور مردم در انتخابات پیش رو ابراز امیدواری کرده و گفت : انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم تضمین کننده مردم سالاری دینی در جامعه اسلامی بوده و انتخاب افراد شایسته برای نمایندگی مجلس می تواند مسیر پیش روی پیشرفت و اعتلای نظام اسلامی را بیش از پیش تقویت و هموار کندو در این مسیر وظیفه همه علما و اندیشمندان و فرهیختگان بصیرت افزایی و بیان معیارهای نماینده اصلح و نهادینه سازی انتخاب عاقلانه در جامعه می باشد.

چقدر این خبر برای شما کاربرد داشت؟

لطفا از طریق ستاره به این خبر امتیاز بدید.

متوسط امتیازات: ۳ / ۵. تعداد امتیازات: ۲

تاحالا کسی امتیازی نداده شما اولین باشید!

پاسخ به دیدگاه:

دیدگاه خود را وارد کنید
نام: